W dniu 21.01.2023 na hali Widowiskowo-Sportowej w Koszycach Wielkich już po raz IV odbył się turniej piłki nożnej halowej Służb Mundurowych organizowany przez OSP Ksrg Zgłobice.
Patronat nad wydarzeniem objął Wójta Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz Tomasza Stelmach Członka Zarządu Powiatu Tarnowskiego.
W turnieju udział wzięło 8 drużyn w tym 6 jednostek OSP z terenu Gminny Tarnów:
Oraz
Otwarcia dokonała Prezes jednostki dh Katarzyna Biel wraz z Zastępcą Wójta Gminy Tarnów Sławomirem Wojtasikiem. Głos zabrał również obecny jako zawodnik Komendanta Miejski PSP bryg. Krzysztof Gładysz.
Sędzią turnieju był Marcin Okaz.
Tak prezentowały się wyniki poszczególnych meczów:
TABELA WYNIKÓW:
Grupa A
1. Miejsce KMPSP TARNÓW
2. Miejsce OSP WOLA RZĘDZIŃSKA
3. Miejsce OSP PORĘB RADLNA
4. Miejsce OSP ŁĘKAWKA
Grupa B
1. Miejsce OSP TARNÓW-RZĘDZIN
2. Miejsce OSP KOSZYCE MAŁE
3. Miejsce OSP ZGŁOBICE
4. Miejsce OSP BIAŁA
Półfinały:
Mecz o III miejsce
FINAŁ – Mecz o I miejsce
Ostateczne wyniki
4 OSP TARNÓW-RZĘDZIN
Dodatkowo jako organizatorzy dedykowaliśmy ten turniej osobie, z którą na co dzień spotykamy się przy działaniach ratowniczo-gaśniczych, a która już niebawem po 30 latach służby w podziale przechodzi na emeryturę.
Dodatkowo dowódca II zmiany Jednostki JRG I w Tarnowie Zenon Mikrut bo o nim mowa został uhonorowany przez nas statuetką dla najlepszego zawodnika turnieju.
Również koledzy z drużyny na czele z Komendantem bryg. Krzysztofem Gładyszem również w swoim imieniu przekazali statuetką dla dowódcy, a dodatkowo w meczu finałowym cała drużyna wstąpiła w koszulkach z podobizną Zenona jako zawodnika.
Sam dowódca nie krył zaskoczenia i wzruszenia.
Wyróżniono drużynę OSP Biała za wspaniałą fer play grę w podstawowych składzie bez żadnego rezerwowego zawodnika. Brawo dla Was za formę i wytrwałość.
Na zakończenie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, za które dziękujemy niezastąpionemu Konradowie Sikorskiemu.
Poczęstunek dla drużyny by nie ustali w boju zapewnili organizatorzy.
Jak to Pan Wójt Sławomir powiedział do zobaczenia za rok, więc już dziś jeśli nic się nie zmieni zaprasza na V jubileuszowy turniej.
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ I MIŁE SPOTKANIE.
