Dziś w sali Domu Kultury w Zgłobicach odbyło się spotkanie z cyklu „Bezpieczni w czasie kryzysu” pt.
„Kiedy woda staje się zagrożeniem”.
Była to wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się, jak reagować w sytuacjach kryzysowych związanych z powodziami i gwałtownymi zjawiskami pogodowymi oraz jak udzielać pierwszej pomocy w takich sytuacjach.
•dh Łukasz Giemza – wiceprezes zarządu oddziału powiatowego ZOSPRP w Tarnowie
•dh Krzysztof Damian – ratownik medyczny, strażak PSP
W sposób bardzo merytoryczny i praktyczny przekazali wiedzę w zakresie tematu spotkania. Omówiono zasady postępowania podczas niebezpieczeństwa, system alarmowania, zasady przygotowania plecaka z niezbędnymi rzeczami, aż po zasady udzielania pierwszej pomocy w codziennym życiu jak i różnych zagrożeń.
Na zgromadzonych czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez Forbici per Pizza.
Wydarzenie realizowane było przez Fundację Niezapominajka we współpracy z OSP Zgłobice.
Dziękuję za obecność druhom naszej jednostki.
