W dniu 22 stycznia 2022 roku na Hali Widowiskowo – Sportowej w Koszycach Wielkich odbył się III piłki nożnej halowej organizowanej przez OSP KSRG Zgłobice pod patronatem Starostwa Powiatowego reprezentowanego przez Tomasza Stelmacha oraz Wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła.Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn w tym:
– 7 drużyn OSP z Gminy Tarnów – Zgłobice, Koszyce Małe, Koszyce Wielkie, Wola Rzędzińska, Poręba Radlna, Biała, Łękawka;
– KM PSP w Tarnowie,
– OSP Rzuchowa – Gmina Pleśna
– OSP Łukanowice – Gmina Wojnicz
– OSP Łękawica – Gmina Skrzyszów
– OSP Zakliczyn – Gmina Zakliczyn
Sędzią turnieju był aspirant sztabowy KM Policji w Tarnowie Paweł Klimek.
Rozpoczęcia turnieju oraz odprawę drużyn dokonała Prezes OSP Zgłobice dh Katarzyna Biel oraz gospodarz Gminy Tarnów Wójt Grzegorz Kozioł.
Pierwszy gwizdek wybrzmiał o 8:45 rozpoczynając zmagania w III turnieju piłki nożnej halowej dwunastu drużyn.
Po blisko 9 godzinach gry udało się wyłonić najlepsza drużynę turnieju, którą została drużyna OSP Rzuchowa.
Tabela finałowa prezentowała się następująco:
Tabele rozgrywek poszczególnych grup pozwoliły wyłonić półfinałową czwórkę. Wyniki poszczególnych drużyn w grupach.
I miejsce – KM PSP W TARNOWIE 15 PKT
II miejsce – OSP RZUCHOWA 10 PKT OSP KSRG Rzuchowa
III miejsce – OSP ZAKLICZYN 10 PKT (wynik bramek lepszy dla OSP Rzuchowa) OSP Zakliczyn
IV miejsce – OSP ŁĘKAWKA 6 PKT Ochotnicza Straż Pożarna w Łękawce
V miejsce – OSP ŁĘKAWICA 3 PKT
VI miejsce – OSP KOSZYCE WIELKIE 0 PKT Ochotnicza Straż Pożarna Koszyce Wielkie
I miejsce – OSP WOLA RZĘDZIŃSKA 13 PKT OSP Wola Rzędzińska
II miejsce – OSP PORĘBA RADLNA 10 PKT OSP Poręba Radlna
III miejsce – OSP BIAŁA 9 PKT OSP Biała
IV miejsce – OSP ZGŁOBICE 7 PKT Osp Ksrg Zgłobice
V miejsce – OSP KOSZYCE MAŁE 2 PKT Ochotnicza Straż Pożarna w Koszycach Małych
VI miejsce – OSP ŁUKANOWICE 0 PKT Ochotnicza Straż Pożarna w Łukanowicach
Każda drużyna otrzymała dyplom za udział w turnieju.
Ponadto Prezes Gminna ZOSP RP wręczyła statuetki dla najlepszego strzelca turnieju – Mikołaja Hajdo z OSP Poręba Radlna oraz najlepszego bramkarza –Mateusz Kilian z KM PSP w Tarnowie
Z tego miejsca serdecznie dziękujemy:
– Tomaszowi Stelmach Członkowi Zarządu Powiatowego oraz Wójtowi Gminy Tarnów Grzegorzowi Koziołowi za objęcie patronatem naszego turnieju, wsparcie i przekazanie nagród.
– Centrum Kultury i Bibliotek za możliwość organizacji turnieju na Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszycach Wielkich.
– Sędziemu aspirantowi sztabowemu Pawłowi Klimkowi za sędziowanie.
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim drużyną za udział, rywalizację pełną emocji oraz za wspaniałą atmosferę podczas turnieju.