Gminny Dzień Strażaka oraz Jubileusz Orkiestry Dętej z Woli Rzędzińskiej 25.05.2024

🧑‍🚒Gminny Dzień Strażaka oraz 🎺 Jubileusz Orkiestry Dętej z Woli Rzędzińskiej.
W sobotę 25.05.2024 mszą świętą w kościele parafialnym Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej nr II celebrowaną przez ks. proboszcza Stanisława Szufnarę o godzinie 15:00 rozpoczęły się obchody gminnego dnia strażaka oraz jubileusz Orkiestry Dętej w Woli Rzędzińskiej.
Następnie poczty sztandarowe, młodzieżowe drużyny pożarnicze oraz zgromadzeni goście w uroczystej defiladzie udali się na plac przy basenie.
Meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości złożył dowódca uroczystości, komendant gminny OSP Daniel Gniewek, a przyjął go wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP w Krakowie Andrzej Jarocha.
Skład pocztu flagowego stanowili:
Mateusz Sobol z OSP Wola Rzędzińska, Sebastian Lisowski z OSP Koszyce Małe
Konrad Skórka z OSP Poręba Radlna.
Powitania gości oraz wprowadzenia dokonały: prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tarnowie Katarzyna Biel i prezes Zarządu Stowarzyszenia Orkiestra Dęta przy OSP w Woli Rzędzińskiej Agnieszka Wrona.
👩‍🚒Kolejnym punktem była ceremonia poświęcenia proporca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Poręba Radlna.
Następnie członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych złożyli uroczyste ślubowanie.
🚒 Osp Ksrg Zgłobice – (Krystian Kris)Krystian Curyło, Wiktor Jasinski, Adrianna Pach, Laura Panek, Aleksandra Sarad (Ola Sarad), Emilia Szeliga, Aleksandra Zych (Ola Zych)
W następnej kolejności osoby zasłużone dla pożarnictwa otrzymały wyróżnienia od Zarządu Oddział Gminny ZOSP RP w Tarnowie i Zarządu Orkiestry Dętej w Woli Rzędzińskiej. Podziękowania odebrali m.in.
🔹poseł RP Anna Pieczarka,
🔹wójt Grzegorz Kozioł,
🔹członek zarządu powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach,
🔹wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tarnowskiego Ewa Kubisztal,
🔹przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera,
🔹w imieniu Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie st. kpt. Mateusz Jurkiewicz
🔹w imieniu prezes Zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP dh Andrzej Jarocha
🔹ks. proboszcz Stanisław Szufnara,
🔹wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior
🔹Orkiestra Dęta przy OSP w Woli Rzędzińskiej na ręce prezes Agnieszki Wrona
🔹prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP Katarzyna Biel w imieniu Zarządu
🔹przedstawiciel Marszałka Województwa Małopolskiego Krystyna Kolis-Radziszewska
🔹przedstawiciel Wojewody Małopolskiego pan Piotr Łosiński
🔹dyrektor szkoły Mariusz Widawski, 🔹przedsiębiorcy,
🔹prezesi orkiestr dętych
🔹prezes OSP w Woli Rzędzińskiej Krzysztof Płaneta
🔹ks. Stanisław Szufnara
🔹sołtys Woli Rzędzińskiej nr II Tadeusz Stach
Podczas obchodów słowa podziękowania za trud bycia strażakiem oraz za rozwijanie pasji do muzyki skierowali m.in.
▪️poseł RP Anna Pieczarka,
▪️przedstawiciel wojewody,
▪️członek zarządu powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach,
▪️wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie Andrzej Jarocha,
▪️reprezentant Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie st.kpt. Mateusz Jurkiewicz,
▪️przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera,
▪️wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior
Część oficjalną zakończyło odegranie hymnu strażackiego „Rycerze Floriana” i defilada pododdziałów.
W przeglądzie Orkiestr Dętych zaprezentowały się: Miejska Orkiestra Dęta z Brzeska, Parafialna Orkiestra z Siedlisk, Orkiestra Dęta przy OSP w Szczucinie, a na zakończenie gospodarze, czyli Orkiestra Dęta przy OSP w Woli Rzędzińskiej.
Podczas strażackiego święta w Woli Rzędzińskiej były również imprezy towarzyszące, m.in. pokaz ratownictwa medycznego, miasteczko strażackie, gry i konkursy oraz zabawy dla całych rodzin, jak również darmowy zamek dmuchany, foodtruck, degustacje i poczęstunek przygotowany przez Centrum Kultury i Bibliotek.
Drużynę MDP prowadził Dariusz Biel
Zdjęcia Krzysiek Furtak, własne i rodziców