EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA – BEZPIECZNI Z MŁODZIEŻĄ- 5.09.2024

EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA – BEZPIECZNI Z MŁODZIEŻĄ – finansowany z Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
👩‍🚒 W ramach projektu tym razem młodzież uczestniczyła w wyjeździe do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach.
✅Młodzież na początku przeszła interaktywną ścieżkę edukacyjną. W różnych sektorach tematycznych poznała zagrożenia jakie czyhają w życiu codziennym. Sytuacje jakie mogą zdarzyć się w domu, w kuchni, łazience, nad wodą latem i zimą, podczas ognisk czy biesiad w lesie oraz wypadków drogowych. Mogli także zobaczyć jak pali się las, trawy i jakie to niesie za sobą skutki. Odsłuchali także zgłoszeń telefonicznych różnych zdarzeń. Na końcu ścieżki edukacyjnej mogli się wcieli w rolę strażaka i wozem strażackim udać się do miejsca zdarzenia gdzie gasili pożar.
✅Kolejnym punktem były praktyczne zajęcia edukacyjne z elementami pierwszej pomocy. Tutaj już bezpośrednio uczestniczyli w zajęciach ćwicząc zasady postępowania z osobą nieprzytomną oraz zasady resuscytacji na fantomach. Zasady ułożenia w pozycji bocznej ustalonej, a także mogli poćwiczyć działanie podczas zadławienia na specjalnej kamizelce.
Po całym dniu zajęć udali się wraz z opiekunami na posiłek do GARAŻ Burger & PIZZA przed drogą powrotną do domu.