Młodzież na początku przeszła interaktywną ścieżkę edukacyjną. W różnych sektorach tematycznych poznała zagrożenia jakie czyhają w życiu codziennym. Sytuacje jakie mogą zdarzyć się w domu, w kuchni, łazience, nad wodą latem i zimą, podczas ognisk czy biesiad w lesie oraz wypadków drogowych. Mogli także zobaczyć jak pali się las, trawy i jakie to niesie za sobą skutki. Odsłuchali także zgłoszeń telefonicznych różnych zdarzeń. Na końcu ścieżki edukacyjnej mogli się wcieli w rolę strażaka i wozem strażackim udać się do miejsca zdarzenia gdzie gasili pożar.
Kolejnym punktem były praktyczne zajęcia edukacyjne z elementami pierwszej pomocy. Tutaj już bezpośrednio uczestniczyli w zajęciach ćwicząc zasady postępowania z osobą nieprzytomną oraz zasady resuscytacji na fantomach. Zasady ułożenia w pozycji bocznej ustalonej, a także mogli poćwiczyć działanie podczas zadławienia na specjalnej kamizelce.
Po całym dniu zajęć udali się wraz z opiekunami na posiłek do GARAŻ Burger & PIZZA przed drogą powrotną do domu.
[ALARM OSP] 35/2025 20.08.2025 godz. 12:30 Zostajemy zadysponowani na ul. Topolową do Pożaru żywopłotu. Brak osób poszkodowanych Siły i środki: Osp Ksrg […]
Zbiórka MDP W piątek 27.09.2024 w ramach prowadzonego projektu EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA – BEZPIECZNI Z MŁODZIEŻĄ młodzież ćwiczyła pod okiem prezes Katarzyny […]