Wycieczka do Muzeum w Alwerni 27.09.2025

🚒 Wycieczka do Muzeum w Alwerni 🚒
W sobotę w ramach projektu „Na straży bezpieczeństwa” (💡 współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego) nasza młodzież udała się na wycieczkę do Muzeum w Alwerni.
🚌 O 11:00 wyruszyliśmy w trasę – droga minęła wesoło i bezpiecznie 😃
🎨 Na miejscu czekały warsztaty: trochę wiedzy o powstawaniu ognia 🔥 oraz własnoręczne malowanie bawełnianych toreb z motywem wozu strażackiego 🚒. Kreatywności nie brakowało – torby wyszły kolorowe i wyjątkowe 🌈.
👨‍🚒 Podczas zwiedzania muzeum poznaliśmy tajniki pracy strażaka – od dawnych wozów strażackich aż po współczesne 🚨. Był też tor przeszkód, gaszenie pożaru 💦🔥, quizy ❓ i symulacja wyjazdu do akcji 🚒💨.
🍽️ W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek, a w autokarze nie brakowało śpiewów i uśmiechów 🎶😁.
🍖 Po dotarciu do remizy czekał na wszystkich wspólny grill z rodzicami – świetna okazja do integracji i wspólnej zabawy 🤝❤️.
Dziękujemy 🙏 młodzieży za zaangażowanie, opiekunom Dariusz Biel i Daniel Cebula , druhom Krzysiek Kawa, Tomasz Ostręga za pomoc, a rodzicom za wsparcie i obecność.
To był dzień pełen wiedzy, radości i dobrej energii 🌟.