„Bogu na chwałę, bliźnim na ratunek!”.
Wchodzą tam skąd inni uciekają…
Wchodzą by ratować ludzkie życie, nawet z narażeniem własnego.
W Poznaniu przy ul. Kraszewskiego, ostatniej nocy, z soboty na niedzielę, wybuchł pożar w jedej z kamienic.
Służby zaalarmował jeden z mieszkańców posiadający czujnik dymu.
Podczas podjętych działań ratowniczych doszło do potężnego wybuchu, wskutek którego zawalił się strop budynku. Dwóch strażaków, lat 33 i 34, którzy znajdowali się w piwnicy w momencie wybuchu, zginęło na miejscu. W szpitalu nadal przebywa siedmiu poszkodowanych strażaków – ratowników. Podczas wybuchu i pożaru rannych zostało łącznie 14 osób – mieszkaniec budynku, dwóch przechodniów i 11 strażaków.
Osoby ranne mają poparzenia pierwszego i drugiego stopnia, stłuczenia, wszyscy poszkodowani są w stanie stabilnym nie zagrażającym życiu.
Cześć pamięci o tych co zginęli na służbie !
Łączymy się w bólu i żałobie z całą Strażacką Rodziną.